rosyjska metoda powiekszanie ust 3

Metoda rosyjska, jak znane dotychczas metody powiększania ust, polega na wstrzyknięciu do skóry odpowiednio dobranego kwasu hialuronowego za pomocą igły. Spektakularna różnica między znanym dotychczas efektem końcowym ostrzykiwania a metodą rosyjską wynika z nowoczesnej techniki wykonania zabiegu. Warto jednak zauważyć, że zabieg ten wymaga od wykonującego bardzo dużej precyzji i doświadczenia oraz pewnej ręki. Nieodpowiednio podany preparat może zepsuć cały efekt, właśnie dlatego obecnie niewiele gabinetów posiada go w swojej ofercie.

 

Ostatnio w Internecie znowu zrobiło się głośno na temat szkodliwości manicure hybrydowego. Chodzi o promieniowanie z lamp utwardzających  lakier - jaki to rodzaj promieniowania i w jaki sposób wpływa ono na nasze zdrowie?

 Tak, temat powraca co jakiś czas. Teraz znów jest głośno o szkodliwości promieniowania lamp do utwardzania hybrydy lub żelu na paznokciach. Promieniowanie, które mamy w lampach UV to ultrafiolet. W urządzeniach do manicure jest  tzw. ultrafiolet bliski, czyli promieniowanie UVA. W najpopularniejszych z nich długość fali to 365 i 400 nm (lampy LED) i 370 nm (świetlówki  starego typu). Promieniowanie UVA przenika przez  naskórek i skórę właściwą, nie dając  typowych odczynów, które znamy z ekspozycji słonecznej (zaczerwienienie i pieczenie wywołuje UVB już po 30 - 40 minutach u osób wrażliwych).  Jest to bardzo złudne, ponieważ promieniowanie UVA sieje spustoszenie w głębokich strukturach skóry, takich jak kolagen i elastyna, a także komórki barwnikowe i odpornościowe. UVA dobrze znamy z solariów i wiemy, jak wyglądają osoby, które kiedyś przesadzały z takim opalaniem. Warto jednak zastanowić się, czy promieniowanie UVA w lampie do manicure jest takie samo jak w solarium...

Co smog robi z Twoją skórą i jak się przed tym bronić?


Od kilku lat zimowym tematem numer jeden w Polsce jest smog i zagrożenia z nim związane. Nasz kraj wciąż pozostaje liderem w niechlubnym rankingu najbardziej zanieczyszczonych państw Europy. Wiemy, że smog wpływa negatywnie na nasze zdrowie i organy wewnętrzne, jednak nie zawsze pamiętamy o tym, jak smog wpływa na naszą skórę. Przygotowałyśmy dla Was kompaktowy poradnik, w którym znajdziecie praktyczne porady, w jaki sposób ochronić się przed skutkami smogu oraz jak pielęgnować skórę zimą.
Czym jest smog? 

 

  Wspomnienia, plany na przyszłość oraz gość honorowy: Katarzyna Figura. "To coś niezwykłego!"

  Gala z okazji 10-lecia Feminarium Beauty Clinic odbyła się w piątek, 27 października, w toruńskim Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży. Wśród gości nie mogło zabraknąć oczywiście naszych Klientek, Partnerów biznesowych, Przyjaciół i Rodziny. Tę wyjątkową okazję uświetniła Katarzyna Figura, jedna z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych polskich aktorek, której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Pani Kasia od kilku lat jest również ambasadorką Biotec Polska. Pięknie śpiewała nam torunianka Sara Pach, która wykonała wraz z towarzyszącym jej Igorem Nowickim utwory z repertuaru Anny Jantar, Celine Dion czy Adele. Uroczystość poprowadził Piotr "Olo" Olszowski. Przypomniał on historię Feminarium - historię niezwykłej podróży, której paliwo dostarczały pasja, zaangażowanie i chęć spełniania marzeń.

  "Nadzieja jest kobietą" - Feminarium zaprasza na wernisaż Anny Wagner oraz pokaz filmu "Ukryte działania"
  Piękno to nie tylko wygląd. Piękno to nie tylko stan ducha. Piękno to również - o ile nie przede wszystkim - zdrowie. Zdrowie, którego często nie doceniamy, dopóki nam dopisuje. Słyszałaś to pewnie wiele razy: wcześnie wykryty rak piersi jest uleczalny. Banał? Ten banał może uratować Ci życie.

  • 1
  • 2